Dyżur wakacyjny

Szanowni Rodzice !

Informujemy, że zgłoszenia na dyżur wakacyjny dzieci pracujących rodziców/opiekunów prawnych będą przyjmowane w terminie od 3 do 29 kwietnia 2024 r.

Wnioski o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny należy składać w macierzystym przedszkolu. Z dyżuru wakacyjnego mogą korzystać dzieci, które uczęszczają do przedszkoli w roku szkolnym 2023/2024, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Łowicz.

Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń przedszkola macierzystego w terminie do 9 maja br.

Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do wniesienia opłaty za wyżywienie dziecka w pierwszym dniu miesiąca na wskazany rachunek bankowy. Brak uiszczenia opłaty we wskazanym terminie oznacza rezygnację z miejsca w dyżurującym przedszkolu.

Wprowadzono zasadę współpracy między przedszkolami w zakresie pełnienia dyżurów w następujący sposób:

1.07-31.07.2024 r. - Przedszkole nr 4 "Słoneczko" w Łowiczu

1.08-31.08.2024 r. - Przedszkole nr 2 "Pod Tęczą" w Łowiczu

Informujemy, że kierując się zasadą pierwszeństwa, do przedszkoli przyjmowane są dzieci obojga pracujących rodziców lub pracującego rodzica na podstawie zaświadczenia o zatrudnieniu z zakładu pracy, uwzględniającego, czy rodzice/rodzic przebywa aktualnie na zwolnieniu lekarskim, urlopie macierzyńskim, wychowawczym, bezpłatnym bądź który samotnie wychowuje dziecko, którzy nie korzystają w tym okresie z urlopu wypoczynkowego. Zasada ta nie dotyczy dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do danego przedszkola podejmuje dyrektor dyżurującego przedszkola.

Wzór wniosku oraz Zarządzenie Burmistrza w sprawie ustalenia terminów i zasad organizacji przerw w pracy przedszkoli prowadzonych przez Gminę Miasto Łowicz   dostępne w załączniku.